איך תשתמשו בעוד כסף בשביל העסק שלכם

התרגיל הזה מיועד לבעלי עסקים מרביע השמאלי, או לכאלה שמנסים להקים עסק. נניח שמגיע משקיע לעסק שלכם ומציע להשקיע בעסק שלכם. האם תדעו איך להשתמש בו?

שאלה: אתם מקבלים 100,000 שקל לעסק שלכם. איך תשתמשו בהם?

נסו לענות על השאלה הזאת מבלי להסתכל בהמשך ניתוח התרגיל. התייחסו לשאלה הזאת באופן המלא ביותר. 

אם אין לכם עסק או אם יש לכם עסק בתחילתו או אם רק יש לכם שדה שאתם יודעים שאתם רוצים לעסוק בו, נסו עדיין לענות על השאלה איך 100,000 שקלים נוספים יעזרו לעסק שלכם.?  מה תעשו איתם?

אם התשובה שלכם הייא לקנות משרד/מקום/חנות אז תשנו את הסכום באלה ליותר נמוך, כזה שלא יאפשר לכם לקנות מקום באמצעים פשוטים.

על השאלה

התרגיל הזה יכול להעביר אותכם מהרביע השמאלי לרביע הימני. התרגיל הזה יכול לעזור לכם לבנות עסק גדול, מניב, עסק שעובד מעצמו. לא מייד רואים את זה ברגע הראשון, אבל כן אפשר לראות את זה ברגע השני 🙂

תשובות

ראשית נסו להבין האם התשובה שנתתם תגדיל לכם את העסק במובן שתעזור לו לעשות יותר כסף? או שהתשובה שלכם הייתה משהו בסגנון של החזר חובות

אם התשובה היא החזר חובות או שיפור המקום (הגדלת המקום) שלא יתרום למקום להגדלת ההכנסות באופן ממשי דעו שאתם עדיין חושבים במונחים של עסקים קטנים שישארו קטנים ושלעולם לא יהיו הכנסה פסיבית. במצב כזה אם יפול לידכם סכום גדול, שימו אותו בהשקעה סולידית בחשבון הבנק של העסק עד שתדעו לענות תשובה טובה יותר. 

אם התשובה תגרום לעסק להתרומם לגבהים חדשים דבר שיעלה את ההכנסה בשנתים הקרובות ביותר מכפול שנים מהסכום בשאלה … אתם בכיוון. 

ראו גם