השכלה פיננסית

השכלה פיננסית היא השכלה שקשורה בכסף, איך להתנהג עם כסף, איך להיות עשירים, וכמובן איך לעשות כסף. ואיך לעשות כסף מכסף. השכלה פיננסית היא דבר כל כך חשוב שכיום אי אפשר בלעדיו. בעמוד זה אני רוצה להציג בפניכם מספר רעיונות שיעזרו לכם לרכוש השכלה פיננסית. (ראו גם שלושה סוגים של השכלה). 

לימוד השקעות

השקעה בבורסה, השקעה בעסקים קיימים היא דבר משמעותי בהשכלה הפיננסית שלכם. אני כותב את זה בתחילת המאמר כי בכל מקום שתחפשו השכלה פיננית ינסו למכור לכם קורס בהשקעות בבורסה. השקעות זה חשוב, אבל לא הכי חשוב, יש עוד הרבה מאוד נושאים הקשורים להשכלה פיננסית שיעשו לכם כסף, כך שאני לא מציע לכם דווקא להתמקד בלימוד השקעות. 

תתחילו ללמוד  נושאים שמעניינים אותכם

יש כאלה שיסבירו לכם מדוע את צריכים ללמוד נדלן, אחרים ידברו על ניהול כלכלת המשפחה וניהול תזרים מזומנים, אחרים ההשקעות… אני מציע לכם להתחיל מהחלק שמעניין אותכם, שמלהיב אותכם. אל תלמדו סתם… לרוב זה לא עובד. אחרי שתתמחו בנושא אחד, יהיה לכם קל לעבור לנושאים אחרים.

ערבו כסף בתהליך

מה שאתם לומדים נסו לערב עשיה. עשייה לרוב קשורה גם בכסף. מתברר שאם אתם לומדים על הבורסה ואתם מערבים קצת כסף בתהליך הלימוד של רוב האנשים יהיה מהיר יותר. מדהים כמה כסף מעודד את תהליך הלימוד (לא אצל כולם). נסו לערב מעט כסף (כזה שאתם יכולים להפסיד אותו). זה יאיץ את תהליך הלימוד שלכם. 

למדו קורסים / קראו ספרים – חינמי ובכסף 

נראה שכמעט בכל תחום הקשור לפיננסים יש חומר חינמי באינטרנט. לעתים הוא גרוע, לעתים הוא מעולה. מובן שיש קורסים יקרים. אני מציע לכם לשמוע לפחות שתי הרצאות בשבוע (או לקרוא שני מדריכים בשבוע). 

אני מציע לכם את המסלול הבא לרכישת השכלה פיננסית

  • למדו קורסים ותהיו צרכנים של ידע חינם באינטרנט
  • תתחילו לעשות כסף לבד 
  • מהכסף שאתם עושים תקנו קורסים שווים באינטרנט. 

הסיבה שאינני מציע לכם לקנות מייד קורסים הוא גם שאתם לא יודעים באמת מה טוב או לא טוב. אתם תדעו אחרי שתתחילו. ובנוסף, הרבה יותר שווה להוציא כסף על קורסים אחרי שעשיתם עוד כסף, אז גם תדעו מה אתם רוצים ללמוד ותוכלו לרור את התבן מהמוץ. 

מאמרים נוספים בנושא השכלה פיננסית