הקמת עסק באינטרנט

באתר איך לעשות כסף MY אפשר למצוא הרבה דרכים לעשיית כסף וכמובן לעשיית כסף באינטרנט. אם קראתם את הרעיונות המרכזיים של אבא עשיר אבא אני ונחשפתם לרעיון גישת הרביעים אתם יודעים על המעבר מלעבוד עבור שעה (רביע E או רביע S) לכך שהכסף יעבוד עבורכם. באתר איך לעשות כסף החלטתי להתמקד ולשרטט את השביל המתחיל באיך אפשר להקים עסק באינטרנט, לעשות ממנו כסף, ואיך להעביר אותו לרביע B רביע שהחברה עובדת בשבילכם ומהווה הכנסה פסיבית. הסיבה העיקרית שהחלטתי לעשות זאת קשורה לכך שזהו הניסיון שלי וזוהי הדרך שאין בה שום צורך בכישרון מיוחד. (כן צריך נחישות ועניין).

אסטרטגיית הקמת עסק אינטרנטי באינטרנט

יש אינספור דרכים לעשות כסף באינטרנט, ולהקים עסקים אינטרנטיים. אם אין לכם כישרון מיוחד בתכנות או במשהו קרוב לזה אני מציע לכם להתמקד באחד משלושת הטכניקות הבאות:

 1. הקמת אתרים והשתתפות בתוכנית השותפים של גוגל אדסנס – ראו מדריך גוגל אדסנס
 2. השתתפות בתוכניות שותפים – ראו גם תוכניות שותפים
 3. הקמת אתרים, עיצוב בעזרת כוח מיקור חוץ. ראו הקמת אתרי וורדפרס.

הטכניקה של גוגל אדסנס ותוכניות שותפים היא טכניקה דומה. הסיבה שאני מציעה את שתי הדרכים הללו היא כי הן פשוטות, אין בהן שום הוצאות (רק זמן), וקל מאוד להבין את העיקרון ולעשות אותן.

הסיבה שאני מציעה הקמת אתרים, עיצוב ושימוש בכוח מיקור חוץ היא שמאוד קל להקים אתרי וורדפרס (ראו מדריך אתרי וורדפרס). אני מכיר באופן אישי כאלה שהתמקצעו באתרי וורדפרס, והתחילו להשתמש במיקור חוץ מאוד זול כדי שיקימו להם אתרים. באופן אישי אני מקים את אתרי הוורדפרס שלי באמצעות חצי שעת עבודה שלי ובעבודה של פחות מדולר של עובדי מיקור חוץ.

בחירת אסטרטגיה

ראשית אני מציע לכם לבחור אסטרטגיה. שתי האסטרטגיות הראשונות (אתרי וורדפרס, וכן תוכניות שותפים, אינן מצריכות השקעה משום סוג שהוא ופרט למוטיב הזמן אין בהן שום סיכון. תתחילו

לעשות את הדולרים הקבועים הראשונים ביום

בכל שיטה שבחרתם אתם צריכים לדעת לעשות כמה דולרים ביום. להערכתי במהות זה לא משנה האם מדובר ב100 שקלים בחודש, או 1000 שקלים בחודש, או 10,000 שקלים בחודש (כמובן שעדיף עשרת אלפים שקלים בחודש :). החשוב הוא שתדעו לעשות את העבודה בעצמכם וכסף קבוע יזרום לחשבון שלכם על בסיס יומי.

השאלה הגדולה: מעבר מעובדים עצמאיים לבעלי עסקים מניבים

לדעתי השאלה הגדולה היא איך אתם יכולים להעביר את העסק שלכם, שאתם משקיעים בו שעות של עבודה לעסק שעובד בעצמו, עסק שמרוויח כסף באופן עצמאי ולא צריך אותכם. זוהי שאלה משמעותית שהתשובה אליה תקבע האם תצליחו להגיע לחירות פיננסית או שלא. למטה רשמתי כמה רעיונות שיכולים לעזור לכם לשנות את החשיבה שלכם.

מיקור חוץ באינטרנט – עבודות פשוטות

על מנת להיות בעל עסק מניב, שצריך פחות את ההתערבות שלנו, אנחנו צריכים להתרגל להעסיק עובדים. יש לכך כמה סיבות. המרכזיות:

 • לתרגל שמישהו אחר עושה את העבודה (כנראה פחות טוב מאיתנו – בהרגשה אבל שמישהו אחר יעשה את העבודה)
 • לתרגל ניהול, האצלת סמכויות
 • לפנות לנו זמן לדברים נוספים

אני מציע לכם להתחיל להשתמש במיקור חוץ, בהתחלה בשביל עבודות קטנות ואחר כך בשביל עבודות יותר גדולות.  אתר כמו פיבר, אודסק הם האתרים שאני משתמש ומציע גם לכם.

מיקור חוץ תהליכים

קשה למצוא עובדים זולים מאוד למשרה מלאה טובה. אפשר למצוא עובדים טובים אבל במחירים קצת יותר גבוהים. כתוצאה מכך לא תמיד זה קל למצוא עובדים לשנים במחירים נמוכים. יחד עם זאת, הניסיון שלי מלמד שיש לתת לעובדים לעשות תהליכים. כלומר לא רק פעולה אחת כמו חיפוש או כתיבה אלא פעולות יותר מורכבות. למשל:

 • כתיבת מאמר והעלאתו לאינטרנט (שתי פעולות)
 • כתיבת מאמר, מציאת תמונה, העלאתם לאינטרנט (שלוש פעולות)
 • חיפוש חומר, כתיבתו בתבנית מסוימת, מציאת תמונה, העלאתם לאינטרנט (ארבע פעולות).

כלומר לנסות להגדיר שתי פעולות ויותר עבור מיקור חוץ.

ספר הוראות

גיליתי שמכיוון שלא תמיד קל לי למצוא רציפות עובדים זולים וטובים, אני צריך לבנות הכשרות טובות לעובדים. כלומר לכתוב מראש את ההכשרות לי (באתר סגור ו/או בסרטונים קצרים של צילומי מסך). ההכשרות מכילות גם את הדרך שבה אני רוצה שישלחו לי את החומרים שלהם וגם איך אני רוצה שהם יעבדו. בדרך זאת אני חוסך זמן, ומכשיר אנשים מהר יותר וטוב יותר.

מנהלים קטנים

אם אתם עובדים באודסק או באלונס, תגלו שיש לכם אפשרות לתת למישהו לנהל חלק מהצוות או את כל הצוות. זה לא פשוט, אבל תשקלו להאציל סמכויות ולתת לתת מנהלים כאלה לעשות את העבודה עבורכם. גם מישהו אחד, שמנהל מישהו אחר יכול להיות מצוין.

למדו את המערכת

מי שיודע להפעיל עובדים, לנהל, להנהיג, מכיר את הצדדים הטכנים זה פשוט לו לעשות את זה. מי שלא לא יודע איך עושים את זה. מניסיוני האישי קשה לדעת את סוף הדרך כבר מתחילתה, צריך להתחיל ויחד עם החזון לתת לדרך להתגלות.

הדרך לבניית עסקים, עוברת דרך העסקת עובדים, תשלום להם, מבנה היררכי וכד'. חשוב להבין את המערכות(של אנשים, של ההנהגה וכן את הרמה הטכנית להפעיל אותן). חשוב להבין כיצצד הן עובדות ואיך להשתמש בהם. אל תנסו לעקוף את השלב הזה כי נראה שהוא הכרחי.

שאלו שאלות ותהיו בעלי חזון

זה לא פשוט להעביר את העסק כדי שיעבוד בעצמו, לעתים צריך לשנות את העסק עצמו. כך למשל גיליתי שיצירת מוצרים דיגיטלים עובדת טוב יותר מאשר עבודה עם תוכניות שותפים כדרך ליצירת עסק, הכנסה פסיבית.

אני חושב שהדרך הנכונה להעביר את העסק שלכם לעסק שיכול לעבוד בעצמו הוא דרך שאילת שאלות. שאלות מהסוג:

 • מהם אותם תהליכים שחוזרים על עצמם בעבודה שלכם (זיהוי) ומציאת האנשים שיעשו את זה בלעדיכם (פעולה)
 • איך אפשר להסביר את זה כך שמישהו אחר יוכל לעשות את זה טוב יותר
 • האם אפשר לבנות את זה בצורת תהליך אוטומטי?
 • איך אפשר להפוך את זה לחברה עצמאית?

נדמה לי ששאלת השאלות היא זאת שיכולה להוביל אותכם להקמת נכס שיעבוד בלעדיכם, נכס אמיתי שיהווה הכנסה פסיבית.