קניית עסק בקשיים והפיכתו לעסק מניב – תיאור מקרה מפורט ואמיתי של משקיע

מובן שיש הרבה מאוד דרכים לעשות כסף. במאמר זה אסביר לכם כיצד משקיע מסוים שאני עובד אתו עושה הרבה מאוד כסף, מה שאולי יתן לכם רעיון איך לעשות כסף. 

התמחות חנות בגדים

המשקיע הזה הוא משקיע אשר מתמחה בחנויות בגדים. היה לו בעבר חנות בגדים אחת, קטנה, אשר הוא ניהל אותה בהצלחה מרובה עד אשר היא נסגרה (בגלל חוזה גרוע מול בעל הבית). המשקיע הזה ידע לנהל חנות בגדים בצורה סבירה עד טובה (לא מעולה). בכל מקרה בחמש השנים שהוא עבד חנות הבגדים הוא רכש ידע רב על ניהול חנויות בגדים, על ניהול בכלל, על ספקים, מלאי וכד'. 

ההשקעות שלו הן בנושא חנות בגדים. הוא לא משקיע בבתי קפה, הו אלא משקיע בחנויות אחרות, אלא רק בחנויות שקשורות לחנויות בגדים. שם המומחיות שלו. 

איתור חנות בגדים – הרעיון מתהווה

הרעיון התחיל בזה שהוא התחיל לחפש לקנות או להקים חנות בגדים חדשה. בדרכו הוא מצא עסקה שהוא לא יכול היה לסרב לה: הוא מצא מישהו שהיה מוכן למכור את חנות הבגדים שלו במחיר שנראה מצחיק לעומת מה שהיא שווה.

כשהוא חפר בעניין הוא גילה שבעל החנות שרצה למכור את החנות הסתבך בחובות שהלכו וטפחו והוא ניסה לצאת מהחובות כמה שיותר מהר. התברר שהחנות הייתה חנות מרוויחה עד לפני כמה חודשים שאז בעל החנות החל לעשות שטויות (למכור במחירים לא סבירים, לא לפתח את החנות בזמן וכד'). הסיבה שגרמה לו לעשות זאת אלה הן חובות של ההקמה. 

כלומר, הטעות של בעל החנות הראשון הייתה שדמי ההקמה שלו היו עצומים (לעצב את החנות כרצונו), דבר שהעיק על העסק ולאחר מכן סיבך אותו בחובות. כתוצאה מכך בעל החנות לקחת הלוואות לעסקים שסיבכו אותו יותר ויותר, ועכשיו הוא רצה למכור את החנות כמה שיותר מהר ולנסות להיפטר מהחובות שלו כמה שיותר מהר. 

במקרה זה המשקיע קנה את העסק, שאחרי חודשים התברר כקטן עליו, הוא מינה מנהל לעסק הזה והחל לנסח את הדרך הכללית של לעשות כסף.

הדרך הכללית של ההשקעה בעסקים

ראשית, משקיע זה התמקד במשך 8 העסקים הראשונים שלו רק בחנויות בגדים. כי רק בזה הוא הרגיש מבין. 

שנית, הוא מאתר עסק שסובל מקשיים בגלל שהוא לקח הלוואות לדמי הקמה גבוהים. הוא מחפש עסק עם רווח תפעולי, או אם כזה שהיה עם רווח תפעולי עד לא מזמן (לפני שבעלי העסק התחילו לעשות שטויות). 

הוא קונה 90% מהעסק ומשאיר את בעל העסק הנוכחי כעובד בתוך העסק. כלומר הוא מקבל שכיר עם ראש של עצמי (משאיר לו 10% מהרווחים). אם לא מתאפשר אז הוא ממנה שם מנהל

סיכום

בדרך הזאת שמצריה אומנם כסף התחלתי, אבל בעיקר ניסיון רב בניהול ובחשיבה פיננסית, אפשר לעשות כסף רב. 

קישורים