המסלול

איך לעשות כסף? איך אפשר להיות בעלי נכסים? איך אפשר להשקיע באופן כזה שיניב לנו הכנסות קבועות? איך להיות עשירים? אם ננסח את השאלה במונחים של הרעיונות של אבא עשיר אבא עני איך לעבור מהצד השמאלי של מודל הרביעים לצד הימני של מודל הרביעים? איך להיות בעלים של עסקים שעובדים מעצמם ו/או איך לעשות השקעות שיעבדו בשבילנו? במאמר הזה אתייחס למסלול אפשרי שיתן לכם רעיונות לגבי איך לעשות כסף כפי שאני מבין את זה.

להתחיל לעשות

התשובה הראשונה שאני חושב שהיא ההוגנת והנכונה ביותר היא להתחיל לעשות משהו. ללכת בצעדי תינוק (גישת הקאיזן), אבל להתחיל לעשות, זה יכול להיות משהו מתחום האמונות, המודעות, או מתחום הלימודים ללמוד קורס חינמי באינטרנט, לקרוא ספרים או פשוט להתחיל להקים עסק באינטרנט או כל צעד קאיזן אחר.  העשייה, היא מהותית בתהליך הזה. 

השקיעו בהשכלה פיננסית

אין תחליף לרכישת השכלה פיננסית ובנושא זה לא משנה מאיפה תתחילו. כך למשל אתם יכולים להתחיל להכיר את מודלי החשיבה של אבא עשיר אבא עני, ולהמשיך משם ללימודים נוספים. ראו מורים וספרים בנושא פיננסים והשכלה פיננסית. דעו שיש היום הרבה מאוד חומר חינמי באינטרנט בעברית ובאנגלית שרק צריך לבואו וללמוד אותו. נסו ללמוד על בסיס קבוע (למשל שתי הרצאות בשבוע). 

השתלטו על תזרים המזומנים שלכם

ההצעה הזאת הייתה צריכה להיות ראשונה, אבל מניסיוני היא לא תמיד ראשונה.  כדאי לכם לקבל הערכה מהימנה כמה אתם מוצאים וכמה אתם מכניסים, וכן לאזן בין השניים עם רווח משמעותי לכמה אתם מכניסים. אם תשתלטו על תזרים המזומנים שלכם אתם חצי הדרך הביתה לעשות כסף, ולהיות עשירים

הקימו עסק אינטרנטי או עסק אחר

נראה שהקמת עסק באינטרנט עסק אינטרנטי הוא העסק הקל ביותר להקמה, הוא איננו מצריך השקעת כסף או מיומנות מיוחדת. יש היום את כל המידע זמין כיצד לעשות זאת. נראה שהקמת עסקים היא הדרך הזמינה ביותר לעשות כסף בכלל כך שלא משנה מהי ההשכלה שלכם, אתם יכולים לעשות את זה.

תרגלו את המוח שלכם

אם אתם רוצים להיות עשירים  תרגלו את עצמכם לחשוב ולהרגיש ולנהוג כמו אנשים עשירים. מדוברו בשינוי חשיבה לחשיבה להיות עשיר. בנוסף, מדובר על הבנת מושגים פיננסים, הבנה מה ההבדל בין נכס להתחייבות, ורעיונות נוספים הקשורים לאבא עשיר אבא עני.  שימו לב שהבנת הרעיונות האלה עלולה להיראות לכם כבזבוז זמן, אבל הם מרכיב מהותי ללהיות עשירים.  

עשו לכם רב

אחרי שהשגשגתם משהו ושיניתם את דרך החשיבה שלכם, נסו ללמוד יותר ויותר. אחת הדרכים הטובות היא למצוא מדריך או מדריכים שכבר עשו את זה ושמחים ללמד אותכם. כדאי ללמוד ממי שיודע, אם כי פה יש לשים לב שלא ליפול לשרלתנים

לימדו השקעות – שוק ההון

ישנן סוגים שונים של השקעות, סוגים שונים של משקיעים. לימדו על ההשקעות השונות, תבינו אותם, ותתמקצעו בהם. שימו לב שלא סתם  לימוד השקעות הוא במקום כל כך נמוך ברשימה. לעשות כסף מכסף זה אפשרי ביותר, אבל מצריך לימוד, ואינטלגנציה פיננסית, זה דבר שמצריך לימוד וכסף פנוי. 

נדלן

לא כל אחד צריך לעשות כסף מנדלן, יחד עם זאת נדלן היא דרך מצויינת לעשות כסף (אם זה מעניין אותכם). אם פעלתם לפי השלבים הקודמים, השקעות בשוק ההון, ו/או השקעות בנדלן, יהיו המשך דרך שלכם של להיות עשירים.