היחס לחיסכון – האם כדאי לחסוך?

היחס של קיוסאקי כפי שאני מבין אותו הוא אמבווילנטי לגבי חיסכון ולפיכך אני אתמקד בהבנה שלי כיצד כדאי להתייחס לחיסכון. באופן כללי חיסכון הוא חשוב מכיוון שהוא מאפשר לשמור על ערך מסוים של הכסף (גם אם לא ערך מלא) ויש לו יתרונות נוספים, מהצד שני, חיסכון איננו שומר על ערך הכסף והוא נחות לגבי השקעות רבות אחרות. 

היתרון שבחיסכון

חיסכון דרך מצוינת 

הרבה אנשים אינם חוסכים ומבזבזים את כספם. חיסכון בונה אופי מה שלאחריו יש לכם סכום כסף שתוכלו לסמוך עליו. על תוותרו על החיסכון. 

בנוסף, חיסכון הוא חלק מהדרך הכוללת של להיות משקיע. כלומר כחלק מהתיק הכולל שלכם חיסכון הוא חשוב. 

חיסכון והשקעות

הייתי אומר שהבעיה העיקרית של רוב האנשים בנוגע להשקעות קשור לכך שהם מתחילים להשקיע לפני שהם מתחילים לחסוך. כתוצאה  מכך אם הם מפסידים (ולעתים מפסידים), הרי שמדובר על משהו שגורם להם להלחץ ו"לעשות שטויות". חיסכון שמושפע נכון בריבית סבירה יכול בזכות הריבית דריבית לעשות הרבה כסף. 

חסרונות של חסכון

החסרון העיקרי של החסכון הוא שהוא לא שומר על ערך הכסף. גם אם תקבלו ריבית סבירה, עדיין, עם השכלה פיננסית תגלו שיש לכם אפשרויות טובות יותר לעשות כסף מכסף. רוברט קיאסקי מדבר לעיתים קרובות על החיסכון של החסכון. 

סיכום

אל תוותרו בשום פנים ואופן על החסכון. למדו לחסוך, ותחסכו סכום קבוע מימנלי מידי חודש (אפשר יותר). לאחר שתדעו לחסוך ותבנו את האופי לחסכון מבלי להשתמש בו תוכלו לעבור לרביעים הנוספים של ההשקעה, בניית עסקים ועוד.